design kempingové lampy

Bakalářská práce, VUT Brno, 2018/19

Camply je kempingová lampa menších rozměrů, která disponuje dvěma světelnými zdroji. A to COB LED páskem v rozsahu 360° a COB LED diodou, která plní roli bodového světla. Napájena je pomocí tří dobíjitelných baterií velikosti AAA.

Pro svítilnu je charakteristické hyperbolické čisté tvarování, kde každé zaoblení má své opodstatnění a vychází ze své funkce. Lze jí využívat jako stacionární nebo přenosný zdroj světla se dvěma možnostmi postavení na podložku. V případě difuzéru podporuje stabilitu a odolnost výrazné zaoblení a vydutí v horní části.

ergonomie

Prohnutí ve střední části lampy dovoluje pohodlný úchop a ovládání, které je řešeno pomocí jediného tlačítka. To je lehce odsazené a usnadňuje tak jeho pohotové nahmatání ve tmě.

Stav baterie je indikován třemi barvami prostřednictvím světelné diody (zelená = plně nabito, oranžová = na 50 % vybito, červená = na 85% vybito, je potřeba dobít baterie). Ovládání je velice intuitivní, umožňuje přepínání mezi jednotlivými zdroji světla, tlumit jejich intenzitu a zapnout SOS režim blikání.

Díky rozšíření difuzéru lze lampu pohodlně ovládat nad hlavou, například ve stanu.

K zavěšení ve stanu, či přenosu slouží výklopné oko. 

Pro produkt byl zvolen název Camply, který vnikl na základě spojení anglických slov camp a simply. Je zde snaha o celkovou jednoduchost a čistotu. Logo vychází z bočního pohledu dvou vůči sobě otočených lamp, jejíchž boční křivky jsou následně stylizovány.

galerie

model lampy v měřítku 1:1